Nejlepší místa k návštěvě na světě pro každý jednotlivý měsíc v roce

Pohled na zavazadla na letišti
7 března 2024

Znáte ten pocit, když se nadšeně balíte na cestu, jen abyste zjistili, že vaše vysněná destinace právě prožívá monzun nebo hurikánovou sezónu? Nebo ještě hůř, období, kdy jsou ulice přeplněné turisty a vy ani nemůžete spatřit atrakci, kvůli které jste přijeli?

Stalo se vám něco takového během posledních let? Nemějte strach, milovníci cestování! Tento průvodce je vaším pasem k vyhnutí se těmto cestovním nepříjemnostem, zajistí, že budete vědět, kam cestovat v dubnu, jaká je nejlepší země pro cestování v září, nebo kam v lednu na dovolenou, a to vždy v ten nejlepší čas.

A nezabývejme se jen těmi nejznámějšími místy! Všichni víme, že Eiffelova věž, Grand Canyon a Národní park Banff jsou skvělé. Můžete také strávit svátky na soukromém ostrově, podnikat výlety lodí, ale to není předmětem tohoto článku. Zde se podíváme na zajímavá místa a zajímavé a dostupné destinace.

Takže, jste na správném místě! Připoutejte se (nebo bych měl říci, zapněte si bezpečnostní pásy) a ponořme se do světa strategického plánování cest, kde je načasování vším. Chystáme se projít nejlepší místa pro cestování podle měsíce!

V tomto článku se dozvíte, které jsou nejlepší země pro cestování v jednotlivých měsících. Protože, pokud se chceme někam vydat mimo turistickou sezónu a zadáváme si otázky: Kam cestovat v listopadu? Kam cestovat v únoru nebo kam cestovat v říjnu? Čili v měsících mimo sezónu, poradíme vám, které země jsou v daném období nejlepší.

Žena stojící před Taj Mahal.

Leden: Indie a Spojené arabské emiráty

Indie: Slavnostní začátek roku

Ptáte se proč je leden nejlepším časem na návštěvu Indie? Představte si, že utíkáte před zimním počasím a ocitnete se uprostřed živého, barevného festivalu v poušti Rádžasthánu nebo si užíváte příjemné slunce na nedotčených plážích u Indického oceánu.

Indie je považována za jedno z nejlepších míst k návštěvě na světě plným právem. Po chladných zimních měsících je to jako doušek kávy ráno – naprosto dokonalé!

Není to jen jedno z nejlepších míst k návštěvě v lednu, je to zároveň kaleidoskop zážitků. Od majestátního průvodu ke Dni republiky v Dillí po klidné vody Kéraly v západní Indii. Indie poskytují možnost skvělého startu do nového roku!

Dubaj: Nákupní ráj v poušti

Dubaj je nepochybně jedním z nejlepších míst k návštěvě na světě. Zvláště v lednu, kdy je bez spalujícího horka. V Lednu je sezóna Dubajského nákupního festivalu, kde můžete nakupovat až do úplného vyčerpání a stále nebudete mít dost.

Město se proměňuje v živoucí Pinterestovou tabuli futuristické architektury, luxusních nákupních zážitků a kulturních hotspotů. Je to směsice tradičního a moderního, díky čemu to může být nejlepší země pro cestování v lednu.

Japonská stavba a hora Fuji v pozadí.

Únor: Japonsko v zimním kouzlu

Japonsko je široce uznáváno jako jedno z nejlepších míst k návštěvě na světě. Na otázku: Proč jet na dovolenou do Japonska, vám můžeme poskytnout mnoho odpovědí, protože ať už vás láká klid v krásné japonské krajině pokryté sněhem nebo teplo tradičních onsenů (čili horkých pramenů), nejen v únoru je v Japonsku co dělat.

Nejlepší místa k návštěvě v únoru v Japonsku:

 • Sapporo Snow Festival: Jeden z nejznámějších zimních festivalů na světě, který město proměňuje v zázračnou zemi ledu a sněhových soch.
 • Hakuba: Ráj pro milovníky zimních sportů, Hakuba je jednou z předních lyžařských destinací v Japonsku, nabízející světové sjezdovky a prašan.
 • Jigokudani Monkey Park: Sledujte slavné sněžné opice, jak se koupou v přírodních horkých pramenech, ikonický obraz jedinečných interakcí s divokou přírodou Japonska.

Další tipy:

 • Vychutnejte si japonskou tradici v podobě horkých pramenů nazývaných onseny, obzvláště lákavou během chladných měsíců. Onseny jsou roztroušené po celé zemi a nabízejí relaxační útočiště.
 • Není žádným tajemstvím, že Japonsko je jedním z nejlepších míst k návštěvě na světě pro jeho kuchyni. Dopřejte si zimní speciality jako horký ramen, nabe (horký hrnec) a sezónní mořské plody, které jsou základem japonské kuchyně.

Sagrada Familia v Barceloně

Březen: Začátek jara ve Španělsku

Když procházíme nejlepší místa pro cestování podle měsíce, nemůžeme opomenout Španělsko!

Březen ve Španělsku je živoucí oslavou příchodu jara, konají se festivaly, rozkvétá krajina a probouzí se energické kultury země.

Číst více:  Zajímavosti o Africe: Kontinent plný divů

Nejlepší místa k návštěvě v březnu ve Španělsku:

 • Valencie pro Las Fallas: Zažijte spektákl Las Fallas, kde město ožívá ohňostroji, průvody a pálením ninotů (velkých loutkových figur) v jedinečném kulturním festivalu.
 • Andalusie: Navštivte jih, abyste byli svědky rozkvétajících pomerančových hájů, prozkoumali majestátní maurskou architekturu v Seville, Granadě a Córdobě a užili si první náznaky jara.
 • Barcelona: Prozkoumejte architektonické divy Antoniho Gaudího, včetně Sagrada Familia a Parku Güell, s příjemným počasím a menšími davy.

Další tipy:

 • Zúčastněte se tradičních jarních festivalů, které nabízejí pohled do bohaté kulturní tapiserie Španělska.
 • Vychutnejte si sezónní jídla jako calçots (grilované jarní cibule) v Katalánsku a užijte si začátek sezóny venkovního stravování po celé zemi.

jarní tulipány před mlýnem

Duben: Tulipány v rozkvětu na barevném plátně Nizozemska

Pokud si pokládáte otázku kam na dovolenou v dubnu, Nizozemsko je skvělou volbou obzvláště tehdy, pokud milujete květiny. Duben je totiž v Nizozemsku explozí barev, kdy tulipány a další jarní květiny rozkvétají po celé krajině.

Tato malá, přesto živá země ožívá slibem nových začátků, a je ideálním obdobím pro prozkoumání jak přírodní krás, tak rušných měst.

Nejlepší místa k návštěvě v dubnu:

 • Keukenhof Gardens: Často označované jako Zahrada Evropy. Keukenhof je jednou z největších květinových zahrad na světě, kde miliony tulipánů předvádějí své oslnivé barvy.
 • Amsterdam: Vydejte se na plavbu kanálem, abyste město viděli z jeho ikonických vodních cest, navštivte dům Anny Frankové a užijte si živou atmosféru Amsterdamu, když vítá jaro.
 • Květinový pás (Bollenstreek): Tento region mezi Haarlemem a Leidenem je srdcem tulipánové země. Pronajměte si kolo a projíždějte poli, která jsou rozkvetlá barvami.

Další tipy:

 • Zúčastněte se oslav Dne krále (Koningsdag) 27. dubna, kdy se celá země obléká do oranžova a ulice se naplní oslavami, blešími trhy a radostnými slavnostmi.
 • Ochutnejte sezónu s tradičním nizozemským sleďem nebo si dopřejte stroopwafel od pouličního prodejce jako sladkou pochoutku.

Italské ulice při západu slunce.

Květen: Itálie na prahu léta

Proč jet na dovolenou v květnu do Itálie? Protože tento měsíc je příjemné počasí. Zima nehrozí a vedra také ne. Pokud tedy rádi chodíte po památkách, je to ideální čas.

S příjemnými teplotami, rozkvetlou krajinou a kalendářem plným kulturních událostí je Itálie v květnu lákavým cílem pro cestovatele.

Nejlepší místa k návštěvě v květnu:

 • Florencie: Prozkoumejte kolébku renesance s návštěvou Galerie Uffizi a Michelangelova Davida. Užijte si toskánský venkov v plném rozkvětu během výletu do regionu Chianti.
 • Řím: Projděte se historií v Koloseu, římském fóru a Vatikánu a užijte si umělecké galerie. Květnové mírné počasí je ideální pro prozkoumávání římských venkovních ruin a užívání si mnoha náměstí.
 • Cinque Terre: Užijte si malebné turistické stezky spojující pět malebných vesnic Cinque Terre podél ligurského pobřeží, kde jarní Středomoří nabízí dechberoucí výhledy. Tyto stezky patří mezi nejslavnější přírodní trasy v Evropě!

Další tipy:

 • Zapojte se do živé italské gastronomické kultury návštěvou místních trhů, jako je Campo de’ Fiori v Římě nebo Rialto ve Benátkách, kde ochutnáte čerstvé, sezónní produkty.
 • Navštivte tradiční jarní festival, jako je Infiorata, kde ulice pokrývají květinami v komplikovaných vzorech, slavený v různých městech po celé Itálii.

Fjordy v Severním Irsku.

Červen: Půlnoční slunce a majestát přírody Islandu

Nejlepší místa pro cestování podle měsíce by nebyly kompletní bez Islandu. Červen je na Islandu obdobím nekonečného denního světla, kdy slunce sotva zapadne pod obzor, a než znovu vystoupí, vytvoří prodloužený soumrak známý jako Půlnoční slunce.

Tento přírodní jev umožňuje mnohem více času objevovat okolí a přírodní krásy, díky čemu je to jedno z nejlepších míst k návštěvě na světě pro dobrodruhy a milovníky přírody.

I když pozor, není to nejlepší čas pro pozorování polární záře!

Nejlepší místa k návštěvě v červnu na Islandu:

 • Zlatý kruh: Populární trasa, která zahrnuje Národní park Þingvellir, geotermální oblast Geysir a majestátní vodopád Gullfoss. Delší denní světlo umožňuje pohodlné prozkoumávání těchto přírodních divů.
 • Reykjavík: Zažijte živou kulturu islandského hlavního města pod Půlnočním sluncem. Užijte si venkovní kavárny, hudební festivaly a výstavy umění, které využívají nekonečných dnů.
 • Jökulsárlón Glacier Lagoon: Vydejte se na jihovýchod, abyste byli svědky nadpozemské krásy ledovců plujících v laguně pod pozdní noční slunce, nezapomenutelný pohled.

Další tipy:

 • Zúčastněte se Secret Solstice Festivalu, venkovního hudebního festivalu v Reykjavíku, který oslavuje Půlnoční slunce s hudbou světové třídy a unikátními doprovodnými akcemi v ledovcích a lávových tunelech.
 • Vyzkoušejte tradiční islandskou kuchyni, jako jsou čerstvě ulovené mořské plody, jehněčí pokrmy a skyr, druh islandského jogurtu, abyste se plně ponořili do místní kultury.

Dvě žirafy v africké savaně

Červenec: Divoká příroda v Keni

Červenec značí začátek Velké migrace v Keni, úchvatného přírodního jevu, kdy miliony antilop gnů, zeber a gazel překračují ekosystém Serengeti-Mara za účelem hledání nových pastvin.

Je to ideální doba pro milovníky divoké přírody a fotografy, aby si užili nejlepší národní parky na světě.

Nejlepší místa k návštěvě v červenci v Keni:

 • Národní rezervace Maasai Mara: Centrální bod Velké migrace, Maasai Mara nabízí nepřekonatelné příležitosti pro pozorování divoké přírody, včetně dramatických říčních přechodů, které jsou synonymem této události.
 • Národní park Amboseli: Proslulý svými velkými stády slonů a úchvatnými výhledy na horu Kilimandžáro, Amboseli nabízí odlišný, ale stejně odměňující zážitek z divoké přírody.
 • Národní park Lake Nakuru: Známý svými populacemi plameňáků a bohatou biodiverzitou, Lake Nakuru je skvělým doplňkem k safari itineráři.
Číst více:  Thajsko v říjnu: Kdy jet do Thajska na dovolenou?

Další tipy:

 • Zapojte se do kultury Maasai, známé svými výraznými zvyky a oděvy. Mnoho safari nabízí kulturní návštěvy vesnic Maasai, poskytující vhled do jejich tradičního způsobu života.
 • Vyzkoušejte místní keňská jídla jako nyama choma (grilované maso), ugali (kukuřičná kaše) a sukuma wiki (zelí), které jsou základem keňské stravy.

Pohled na horu Machu Picchu v Peru.

Srpen: Cesta časem v Peru

Srpen v Peru nabízí perfektní podmínky pro trek po Incké stezce, která zavede dobrodruhy k dávnému městu Machu Picchu.

V tomto období, suché sezóně, je obloha čistá a viditelnost nejlepší, to znamená, že si můžete v tomto období užít poznávání úchvatné krajiny a vyrazit na ikonickou horu Machu Picchu.

Nejlepší místa k návštěvě v srpnu:

 • Machu Picchu: Ikona města Inků vysoko v Andách. Trek po Incké stezce si určitě užijete. Jedná se o velmi zajímavý trek, který po celé cestě nabízí zajímavosti kam se podíváte. Od starověkých ruin po dechberoucí výhledy
 • Cusco: Bývalé hlavní město Incké říše, Cusco je nyní centrem pro návštěvníky, kteří se chystají vyrazit do místa zvaného Machu Picchu. Směs inkaské a koloniální architektury, živé trhy a bohaté kulturní dědictví z tohoto místa činí více než obyčejné město.
 • Jezero Titicaca: Nejvýše položené splavné jezero na světě a domov unikátních plovoucích ostrovů Uros. Čekají zde na vás také dechberoucí výhledy.

Další tipy:

 • Zúčastněte se obřadu Pachamama, starodávné andské tradice, kdy místní obyvatelé děkují Matce Zemi. Tento rituál je obzvláště smysluplný v srpnu, protože tento měsíc je považován za měsíc Pachamamy.
 • Ochutnejte peruánské kulinářské lahůdky, jako je ceviche, lomo saltado a cuy (morče), tradiční andské jídlo. Bohatá kulinářská scéna Peru je svědectvím jeho rozmanitých kultur a ingrediencí.

Ptačí pohled na ostrov Antipaxos blízko Korfu v Řecku.

Září: Zářijový výlet do Řecka

Pro ty, kteří sní o dovolené v některém z míst u moře a sní o tom ležet u moře na pláži, co se horkých tipů týče, můžeme doporučit Řecko. Září v Řecku nabízí dokonalou rovnováhu mezi teplem a klidem blížící se mimo sezóny.

Dovolená v Řecku na které se nebudete muset prát o slunečníky u bazénu, to je sen mnoha lidí. Pokud máte rádi pohodlí a all inclusive, což je pro rodiny s dětmi velmi pohodlné, zvlažte jet mimo hlavní sezónu. Máte šanci tak prožít dovolenou u moře nejen levněji, ale také bez davů turistů. K moři se z Česka dostanete letadlem za dvě až tři hodiny.

Nejlepší místa k návštěvě v září:

 • Santorini: Proslulý svými úchvatnými západy slunce a známými památkami: bíle omítnuté budovy a vulkanické pláže. Krásný ostrov si v září užijete na plno. Ať už chcete strávit dovolenou u moře nebo se rádi procházíte krásnými uličkami.
 • Kréta: Na největším řeckém ostrově máte k dispozici na výběr: Můžete se vydat k moři a trávit dovolenou u moře, což je vhodné především pro rodiny s dětmi anebo můžete prozkoumat spoustu starověkých archeologických nalezišť a horských krajin. Navštivte Palác Knóssos a projděte se soutěskou Samaria.
 • Rhodos: Známý svou bohatou historií. Rhodos je také hlavní zachovalé středověké město se starověkými ruinami. V Lindosu se nachází Akropole s dechberoucími výhledy. Pokud rádi trávíte dovolenou u moře, najdete na Rhodosu spoustu nádherných a písečných pláží.

Další tipy:

 • Užijte si sklizeň hroznů a vinné festivaly, které se konají v různých regionech, oslavující bohatou vinařskou tradici Řecka.
 • Ochutnejte sezónní řeckou kuchyni, včetně čerstvých fíků, hroznů a čerstvého úlovku. Vše dokonale doplněné místním vínem nebo ouzem.

Doi Inthanon v Chiang Mai, Thajsko.

Říjen: Kulturní mozaika Thajska

Říjen označuje konec dešťové sezóny v Thajsku, a začátek hlavní turistické sezóny. Pokud se ptáte kam cestovat v Říjnu, Thajsko je skvělou volbou.

Je to doba kulturních oslav, teploty jsou příjemné na cestování po památkách a zároveň je dostatečně teplo na to, aby se vydat i k moři. Místo all inclusive doporučujeme vyzkoušet místní restaurace nebo trhy.

Nejlepší místa k návštěvě v říjnu v Thajsku:

 • Bangkok: Hlavní město je rušnou metropolí s kontrastem modernity a tradice. Navštivte Velký palác, Wat Pho a vyzkoušejte výborné pouliční jídlo.
 • Chiang Mai: Známé svými krásnými chrámy, bujným venkovem a festivalem Yi Peng Lantern, který obvykle probíhá v listopadu, ale přípravy a menší oslavy začínají již v říjnu.
 • Phuket: Vegetariánský festival v Phuketu je unikátní kulturní událostí, která zahrnuje pouliční procesí, ceremonie a vegetariánské hostiny, zakořeněné v čínském dědictví ostrova.

Další tipy na nejlepší místa k návštěvě v říjnu v Thajsku:

 • Zúčastněte se Vegetariánského festivalu v Phuketu a zažijte jeho duchovní ceremonie, které zahrnují rituály.
 • Během chladnějších večerů v říjnu je ideální čas na venkovní stravování. Vyzkoušejte thajské speciality jako pad Thai, som tam (salát z papáji) a mango sticky rice.

Ulice v Havaně. Barevná auta zaparkovaná na ulici.

Kam cestovat v listopadu: Kuba

Listopad na Kubě je ideálním měsícem kdy jet na dovolenou na tento krásný ostrov. Je to vhodné místo také pro rodiny s dětmi. Na Kubě je spousta all inclusive resortů a spousta krásných pláží.

V listopadu se koná mnoho kulturních akcí a hudebních festivalů, začíná období sucha a teploty jsou velmi příjemné.

Nejlepší místa k návštěvě v listopadu na Kubě:

 • Havana: Srdce kubánské kultury, Havana, v listopadu ožívá Havanou Jazz Festival. Procházejte Starou Havanou (Habana Vieja), místem světového dědictví UNESCO, a uvidíte její koloniální architekturu a vintage auta.
 • Trinidad: Dokonale zachovalé španělské koloniální osídlení, kde se zdá, že čas stojí na místě. Prozkoumejte jeho dlážděné ulice, navštivte Museo Romántico nebo si užijte živou hudbu v Casa de la Musica.
 • Údolí Viñales: Známé svou úchvatnou krajinou a tabákovými farmami, Viñales nabízí pohled do venkovského kubánského života. Vydejte se na výlet na koni nebo na prohlídku jeskyně, abyste plně zažili krásu této oblasti.
Číst více:  Zažijte kouzlo Egypta: Prázdniny v prosinci

Další tipy:

 • Zažijte radost z kubánské hudby a tance, neodmyslitelných součástí každodenního života. Salsa zde není jen tanec; je to způsob života, takže zvažte lekci tance nebo jednoduše si užijte rytmy v místním podniku.
 • Ochutnejte tradiční kubánskou kuchyni, která kombinuje španělské, africké a karibské chutě. Vyzkoušejte jídla jako ropa vieja (trhané hovězí), congrí (rýže a černé fazole) a na zdraví si připijte mojitem nebo Cuba Libre.

Pyramidy v Gíze v Egyptě.

Kam cestovat v prosinci: Egypt

Zajímá vás, kam cestovat v prosinci? Co takhle do Egypta, kde je příjemné počasí ve kterém se můžete vydat prozkoumat sedmy div světa – pyramidy, bez úmorného vedra.

Chladnější teploty jsou stále dost teplé na to, aby se vydat také k moři na pláž, což je skvělou alternativou pro rodiny s dětmi. V Egyptě je k dispozici spousta resortů, které nabízejí all inclusive stravování, takže si na dovolené můžete zcela odpočinout.

Nejlepší místa k návštěvě v prosinci v Egyptě:

 • Pyramidy v Gíze: Stojící jako poslední zbylý div starověkého světa, pyramidy a Sfinga. Díky mírnému klimatu v prosinci zde bude příjemně.
 • Luxor a Údolí králů: Domov některých z nejvýznamnějších archeologických pokladů Egypta, včetně hrobky Tutanchamona a chrámů Karnak a Luxor.
 • Asuán: Výchozí bod pro plavby po Nilu, nabízející klidný způsob, jak vidět chrámy a krajinu Horního Egypta. Navštivte chrám Philae a plavte na tradiční feluce.

Další tipy:

 • Zúčastněte se plavby na tradiční feluce po Nilu, která nabízí poklidný a malebný pohled na egyptskou krajinu a také můžete nahlédnout do historie této významné řeky.
 • Ochutnejte egyptskou kuchyni, která také činí z této země jedno z nejlepších míst k návštěvě! Odráží směs blízkovýchodních a středomořských vlivů. Užijte si jídla jako koshari (směs čočky a těstovin), ful medames (fava fazole) a na závěr baklavu.

Žena se zavazadlem, která stojí na schodech vedoucích do letadla.

Nejlepší místa k návštěvě na světě: Závěr

V našem ročním průvodci máte k dispozici na výběr místa k dovolené pro každý měsíc v roce. Ať už máte rádi All inclusive a rádi jezdíte k moři, nebo jet na dovolenou se chystáte mimo sezónu v říjnu, u nás si každý vybere něco pro sebe.

Kam vyrazit? Jaká jsou tedy nejlepší místa k návštěvě na světě? Nebo vás zajímá, kam cestovat v listopadu, kam v únoru na dovolenou, nebo kam v květnu na dovolenou?

Od ledových soch na Sapporo Snow Festivalu v Japonsku v únoru po starověké, nesmrtelné divy Egypta v prosinci, procestovali jsme za vás nejlepší místa k návštěvě po celém roce. Pokud tedy přemýšlíte kam vyrazit v říjnu nebo březnu, kdy je ideální počasí v národním parku v nějaké konkrétní zemí nebo kdy se vydat třeba na Zanzibar na dovolenou u moře, vše se dočtete v našem blogu.

A když vás tvrdě zasáhne jazyková bariéra, nezapomeňte si vzít sebou náš AI překladač. Náš hlasový překladač má kromě funkce překladač řeči také foto překladač a překladač textu. Tento univerzální překladač vám pomůže se domluvit kdekoliv na světě. Díky němu můžete jít na prohlídky a ptát se na směr. Narazíte na text v cizím písmu? Také žádný problém! S Vasco Překladačem můžete použít foto překladač a pochopit význam během několika sekund!

V kostce

Tento komplexní průvodce nabízí strategické plánování cest pro každý měsíc roku, zajišťuje, že cestovatelé mohou navštívit nejlepší destinace v ideální dobu. Leden klade důraz na živé festivaly v Indii a opulentní nákupní sezónu v Dubaji. Únor zve návštěvníky do zasněžených krajin a kulturních míst Japonska. Březen je ideální pro prožití španělských jarních festivalů, zatímco duben přináší barevné rozkvěty tulipánů v Nizozemsku, což je pro tulipány rozhodně nejlepší místo na zemi. Předehra k létu v květnu v Itálii ukazuje její bohatou kulturní a přírodní krásu. Fenomén Půlnočního slunce činí z června na ostrově Islandu dokonalý čas pro průzkumníky přírody. Červenec v Keni je poznamenán Velkou migrací, nabízející spektakulární pozorování divoké přírody. Suchá sezóna v srpnu v Peru poskytuje jasnou oblohu ideální na trek k Machu Picchu. Září v Řecku kombinuje teplé letní počasí stejně jako v létě, ale s větším klidem. Thajská kulturní mozaika se stává živou v říjnu po dešťové sezóně. Kuba nabízí bohatý kulturní zážitek a období sucha v listopadu. Prosinec v Egyptě umožňuje cestovatelům prozkoumat starověké divy v chladnějších teplotách. Díky tomuto průvodci se vyhnete davům a to jak během zimních prázdnin, tak těch letních i na velmi zajímavých místech. Průvodce vám také umožní strávit dovolenou více netradičně.

FAQ:

Jaký je nejlepší čas na návštěvu Indie a proč?

Leden je považován za nejlepší čas na návštěvu Indie díky jejím živým festivalům a příjemnému počasí. Cestovatelé mohou uniknout zimnímu pochmurnu a zažít řadu aktivit, od účasti na majestátním průvodu ke Dni republiky v Dillí po užívání si klidných pláží u Indického oceánu. Tento měsíc nabízí barevný a rozmanitý start do roku, ukazuje bohatou kulturní tapiserii Indie.

Můžete doporučit destinaci pro prožití jarních festivalů v březnu?

Španělsko je velmi doporučeno k návštěvě v březnu, z důvodu konání různých jarních festivalů. Země ožívá živými oslavami jako Las Fallas ve Valencii, kde můžete zažít ohňostroje, průvody a pálení ninotů. Andalusie je dokonalá z důvodu rozkvétajících pomerančových hájů a prozkoumávání maurské architektury, zatímco Barcelona nabízí mírnější klima pro užívání si Gaudího architektonických divů a začátek sezóny venkovního stravování.

Kam bych měl jet, abych byl svědkem Velké migrace zvířat v červenci a co to činí speciálním?

Keňa je hlavní destinací aby zažít Velkou migraci zvířat v červenci, zejména Národní rezervace Maasai Mara. Tento úchvatný přírodní jev zahrnuje miliony antilop gnů, zeber a gazel, které překračují ekosystém Serengeti-Mara v hledání nových pastvin. Dramatické říční přechody a bohaté příležitosti pro pozorování divoké přírody činí z tohoto zážitku povinnou položku na seznamu přání pro milovníky přírody a fotografy.

Robert Faber

Robert je vášnivým cestovatelem a fanouškem nových technologií. Umí dobře vařit, ale nikdy na to nemá dostatek času což má za následek, že na většinu jídel si nakonec stěžuje. Pravidelně chodí do posilovny.

Podobné položky

Zajímavosti o Africe: Kontinent plný divů

Zajímavosti o Africe: Kontinent plný divů

Afrika, kontinent překypující divy, je pokladnicí, která láká cestovatele a zvídavé osoby. A tak se možná ptáte: Co je na Africe tak zajímavého? Jaká jsou zvířata z Afriky a jaká je africká kultura? Od rozlehlých savan po rušná města, jak jižní, tak severní Afrika je...

Jak říci „Miluji tě“ v různých jazycích?

Jak říci „Miluji tě“ v různých jazycích?

Zajímá vás, jak říci Miluji tě v mnoha jazycích a ne jen v tom našem rodném jazyce? Jak říci Miluji tě španělsky? Nebo jak říci Miluji tě francouzsky? Nebo možná žijete ve scénáři ala „Láska nebeská“ a zajímá vás, jak říci Miluji tě portugalsky. Některé jazykové verze...

Jaký je nejlehčí jazyk na světě? Hloubkový průzkum

Jaký je nejlehčí jazyk na světě? Hloubkový průzkum

Cesta za učením nového jazyka často začíná základní otázkou: "Jaký jazyk je nejlehčí?" Tento průzkum není jen o identifikaci některých snadných jazyků k naučení, ale o pochopení různých aspektů, které přispívají k lehkosti učení jazyka. V tomto komplexním průvodci se...

Jaký je nejméně mluvený jazyk na světě?

Jaký je nejméně mluvený jazyk na světě?

V dnešním světě, kde je komunikace klíčová, hrají jazyky zásadní roli v propojování lidí z různých kultur a prostředí. Zatímco mnozí z nás používají široce rozšířené jazyky jako je angličtina, mandarínština nebo španělština, existuje nespočet méně známých a vzácných...

Vánoce ve světě: Jak strávit globální svátky?

Vánoce ve světě: Jak strávit globální svátky?

Vánoce nejsou obyčejným svátkem, může to být také den, kdy je třeba překonat jazykové bariéry. Pro neohrožené cestovatele a ty, kteří žijí v multikulturních rodinách, je to příležitost prozkoumat vánoční tradice po celém světě. Pojďme se společně podívat, jak se slaví...

Proč je angličtina nejrozšířenější jazyk?

Proč je angličtina nejrozšířenější jazyk?

V dnešním propojeném a rychle se vyvíjejícím světě je koncept "společného jazyka" relevantnější než kdy jindy. Většina z nás by souhlasila, že důležitost angličtiny je v současném světě opravdu značná. Angličtina je globálním jazykem obchodu, médií a diplomacie. Takže...

Zažijte kouzlo Egypta: Prázdniny v prosinci

Zažijte kouzlo Egypta: Prázdniny v prosinci

Jak se blíží prosinec, znovu se objevuje věčná otázka, kde strávit svátky. Zatímco existuje mnoho destinací, které slibují sváteční atmosféru nebo únik ze zimního chladu, Egypt se odlišuje jako jedinečná směs obojího. Tato nádherná země přitahuje v hlavní sezóně mnoho...