Thajsko v říjnu: Kdy jet do Thajska na dovolenou?

10 července 2023

Thajské království, často přezdívané jako „Země úsměvů“, je jednou z předních turistických destinací v jihovýchodní Asii, která každoročně přitahuje miliony návštěvníků z celého světa.

Země bohatá na kulturu, historii a přírodní krásy nabízí dobrodružství. Nabízí rušná města, klidné chrámy, svěží krajinu a nedotčené pláže, které slibují skvělé potápění.

Ale kdy jet do Thajska? Které roční období je pro návštěvu této země nejlepší? Souvisí to nějak s obdobím dešťů v Thajsku? (Nebo obecně v jihovýchodní Asii, abychom byli přesní). Pokud přemýšlíte nad tím kam na dovolenou v říjnu, máme pro vás skvělý tip.

Odpovědi na otázky typu „Kdy je nejlepší jet do Thajska?“ nebo „Ideální dovolená v říjnu?“ můžou být obvykle subjektivní a do značné míry závisí na preferencích jednotlivců. Existují však některé faktory, které stojí za to vzít v úvahu.

V tomto článku se ponoříme do zkoumání, proč by mohl být říjen skvělou volbou a proč může být Thajsko nejlepší volbou pro tropickou dovolenou v říjnu.

Pár plánující dovolenou

V tomto článku najdete:

  • Podíváme se, jak se počasí v Thajsku v říjnu liší od počasí v ostatních měsících.
  • Prozkoumáme kdy je nejlepší čas na návštěvu Thajska a proč by to mohla být ideální dovolená v říjnu. Kdy je konec období dešťů a kdy můžete najít skvělé cestovní nabídky.
  • Co můžete očekávat, když se rozhodnete pro Thajsko v říjnu: od počasí v Phuketu v říjnu až po to, co můžete zažít v Bangkoku.
  • Cestovní tipy včetně toho, co si vzít na sebe do Thajska v říjnu a kdy můžete najít levné letenky.

Hurricane storm surge.

A pokud se chcete na dovolené v Thajsku cítit dobře, určitě se podívejte na náš hlasový překladač. Umožňuje komunikovat s více než 90 % lidí na světě. V jednom kapesním překladači lze nalézt až 108 jazyků, včetně thajštiny!

Pojďme se nyní podívat, proč je to dobrá volba pro vaši dovolenou.

Thajsko v říjnu: Počasí, období dešťů v Thajsku a další

Thajské tropické klima je obvykle rozděleno do tří ročních období: horké, deštivé a chladné. Toto rozlišení může poskytnout cenný kontext, když se snažíte vybrat nejlepší čas na cestu do Thajska s ohledem na počasí.

V říjnu přechází z vlhkého do chladného období, což znamená konec období dešťů v Thajsku. Co to ale znamená pro cestovatele a proč by to mohl být nejlepší čas vyrazit na thajský Phuket nebo prozkoumat Bangkok v chladném říjnovém počasí?

Číst více:  Tipy na levné cestování: Jak ušetřit peníze při cestování

Proč může být říjen tím nejlepším obdobím kdy navštívit Thajsko

Říjen může být vhodnou dobou pro dovolenou v Thajsku z několika důvodů. V Thajsku začíná období dešťů slábnout, což znamená, že srážky začínají ubývat a dláždí cestu pro chladnější a pohodlnější počasí. Pro cestovatele citlivé na počasí by to mohl být nejlepší čas na cestu do Thajska.

Kdy v Thajsku je mimo sezónu?

Vzhledem k tomu, že říjen spadá do období mezi sezónami, je díky tomu méně přeplněný, což poskytuje uvolněnější a příjemnější zážitek. Navíc pokles turistů znamená také nízké ceny: lepší nabídky ubytování a cestovních balíčků! Toto období je v Thajsku často označováno jako mimosezóna.

Chladnější teploty, skvělé počasí a méně davů umožňují širší škálu aktivit. Ať už se jedná o prozkoumávání starověkých chrámů nebo opalování na klidné pláži, říjen nabízí pro to všechno optimální podmínky.

Tradiční thajský býčí závod

Co můžeme čekat od návštěvy Thajska v říjnu?

Můžete očekávat mírné teploty a vlhkost, což je typické pro počasí v Thajsku v říjnu. Stále se mohou vyskytovat ojedinělé srážky, ale obecně netrvají dlouho a výrazněji nenarušují venkovní aktivity.

Většina turistických míst je plně funkčních a jsou méně přeplněná a zároveň přírodní scenérie, omlazená předchozím monzunovým obdobím, je svěží a pulzující. Ceny jsou příznivější. Nicméně stojí za zmínku, že občasný déšť může být pro některé cestovatele nevýhodou. Počasí v Thajsku v říjnu není ideální!

Pojďme se podívat na další informace, doporučená místa k návštěvě a důležité cestovní tipy, aby vaše dovolená v říjnu byla co nejlepší!

Nejzajímavější událostí a festivaly v říjnu

Jedním z kouzel dovolené v říjnu v Thajsku je množství různých festivalů, které se během tohoto měsíce konají. Vegetariánský festival, který se koná převážně na Phuketu, je podívanou, kterou si nesmíte nechat ujít. Je to také skvělý čas být svědky vzrušujících závodů Chonburi Buffalo Races.

Účast na těchto místních festivalech vám nabídne hluboký a barvitý náhled do thajské kultury a umocní váš zážitek z cestování, který bude mimo přeplněná klasická turistická místa.

Thajsko v říjnu a doporučená místa k návštěvě v centrální části

Pokud jde o to, kdy je nejlepší jet do Thajska, je důležité vzít v úvahu nejen celkové podnebí země, ale také regionální rozdíly. Například říjnové počasí v Bangkoku bývá mírně teplé s občasnými srážkami, takže je ideální k prozkoumání velkolepých městských paláců a pulzujících trhů.

Konec období dešťů v Thajsku také znamená, že je vynikající čas navštívit oblíbené thajské ostrovy, jako je Phuket. Počasí na Phuketu v říjnu je kombinací lehkých přeháněk a dlouhých slunečných období, což nabízí skvělou rovnováhu pro návštěvníky pláže i turisty.

Mladá žena kráčející po schodech chrámu, Doi Suthep v Chiang Mai, centrální Thajsko.

Tipy na dovolenou v Thajsku v říjnu

Co si tedy sbalit za oblečení s ohledem na počasí v Thajsku v říjnu? Vzhledem k počasí v Thajsku v říjnu je vhodné zabalit si lehké a prodyšné oblečení, nepromokavou bundu pro nečekané přeháňky a pohodlné boty na pěší túry. Bezpečnost je vždy prvořadá, proto mějte neustále aktuální informace o místních předpovědích počasí.

Číst více:  Jaké jsou nejtěžší jazyky světa?

Pokud jde o letenky tak díky tomu, že se nejedná o sezónu, pravděpodobně najdete levné letenky do Thajska, což také může být rozhodujícím parametrem pokud uvažujeme o tom, kdy letět do Thajska, pokud si hlídáte rozpočet.

Bangkok night view in the business district.

Kdy vyrazit do severního Thajska a kdy na východní pobřeží?

Počasí je jedna věc a region je věc druhá.

Rozmanitá geografie Thajska nabízí řadu aktivit v různých regionech země. Dvě oblíbené oblasti k prozkoumání jsou severní Thajsko a východní a západní pobřeží, z nichž každá má své jedinečné kouzlo a atrakce. Při plánování cesty je žádoucí vzít v úvahu tyto regiony, abyste ze své cesty vytěžili maximum.

Severní Thajsko: Objevování kulturního bohatství a přírodních krás

Severní Thajsko, zahrnující města jako Chiang Mai, Chiang Rai a Pai, je známé svým bohatým kulturním dědictvím, dechberoucí horskou krajinou a živými komunitami horských kmenů.

– Chladné období (listopad až únor): Období sucha a chladnějších teplot v Thajsku je často považováno za nejlepší čas k prozkoumání severního Thajska. V těchto měsících jsou teploty mírnější, což zpříjemňuje venkovní aktivity a poznávání kulturních pokladů regionu.

– Období horka (březen až květen): Období horka v severním Thajsku může být poměrně teplé a teploty dosahují až 36°C. Je třeba si uvědomit, že Thajsko má tropické podnebí a teploty tomu odpovídají. I když se některým cestovatelům může zdát horko nepříjemné, jsou možnosti, jak si užít Thajsko i v tomto období. Je možné ho strávit na ostrovech na užít si pláže a koupaní. Teplota moře může dosahovat až 30°C.

Období dešťů (červen až říjen): Severní Thajsko zažívá v období dešťů vydatnější srážky, které mohou ovlivnit venkovní aktivity. Déšť však také přináší bujnou zeleň do krajiny a vodopády jsou nejúžasnější.

Východní pobřeží: Pláže, ostrovy a dobrodružství na moři

Východní pobřeží Thajska se může pochlubit některými z nejkrásnějších pláží v zemi, křišťálově čistou vodou a pulzujícím mořským životem. Mezi oblíbené destinace patří Pattaya, Koh Samet, Koh Chang a světoznámé ostrovy Koh Tao, Ko Samui a Koh Phangan. Při plánování návštěvy východního pobřeží vezměte v potaz počasí:

Období sucha (listopad až únor): Období sucha je hlavní sezónou na východním pobřeží, protože návštěvníci se hrnou, aby si užili nedotčené pláže a oddali se vodním aktivitám, jako je šnorchlování, potápění a objevování ostrovů. Počasí v listopadu až březnu je obecně slunečné s nižší vlhkostí, takže je ideální pro milovníky pláží a vodní nadšence.

Období horka (březen až květen): Období horka, to je ideální tropická dovolená pro milovníky vysokých teplot, které v průměru dosahují 36°C. Počasí může být spalující, s rostoucími teplotami a občasnými vlnami veder. Je to ideální čas pro plážovou dovolenou, nicméně je nezbytné zůstat hydratovaný a chránit se proti slunci. Jedná se o období s vysokými teplotami kdy vlhkost vzduchu je nejvyšší.

Číst více:  Zajímavosti o Africe: Kontinent plný divů

Období dešťů (červen až říjen): Východní pobřeží zažívá výrazné období dešťů s různými srážkami v celé oblasti. Některé ostrovy mohou zaznamenat silné deště a občasné bouře, které ovlivňují jízdní řády lodí a vodní aktivity.

Když se budete rozhodovat o tom kdy cestovat do Thajska, zvažte počasí, které je jiné v březnu a jiné v srpnu nebo listopadu. Také je třeba vzít v potaz oblast, do které se chcete vydat. Zdali preferujete strávit dovolenou v jižním Thajsku, ve středním Thajsku nebo třeba v Bangkoku. Také záleží na tom, jaké aktivity preferujete. Někdo rád tráví dovolenou na pláži, někdo v přírodě a někdo rád chodí po památkách. Thajsko vše umožňuje. Ideální může být také cestování po Thajsku, kdy během jedné dovolené si můžete užít všechny možné aktivity.

Závěr

Kdy navštívit Thajsko?“. „Kdy je nejlepší jet do Thajska?“. Tyto otázky si cestovatelé, kteří touží se do této země vydat pokládají.

I když neexistuje jednoznačná odpověď, pro mnohé může mít počasí v Thajsku v říjnu kouzlo s příjemnou aurou. V tomto období jsou levné lety do Thajska, je nižší počet turistů a spousta živých festivalů.

Je říjen vhodná doba k návštěvě Thajska? Toto období je vhodné pokud vezmete v potaz cenu, počasí a kulturní vyžití.

A pokud si přejete, abyste se při komunikaci s lidmi v Thajsku cítili dobře, máme dobrou zprávu. Nezapomeňte se podívat na náš překladač řeči, který vám umožní mluvit s více než 90 % lidí na světě. Díky bezplatnému internetu funguje každý univerzální překladač z naší nabídky v téměř 200 zemích. Žádné dodatečné náklady, ani v budoucnu!

V kostce:

Říjen může být vynikajícím obdobím pro návštěvu Thajska díky přechodu z deštivého do chladného (jak na Thajsko) období. Dešťové srážky se snižují, což nabízí příjemnější povětrnostní podmínky. S menším počtem turistů je považováno za mimosezónu, díky čemu jsou lepší nabídky ubytování a cestovní balíčky. Vlhkost a teploty jsou mírné a i když se mohou občas vyskytnout dešťové srážky, nijak výrazně nenarušují aktivity. V říjnu se konají různé festivaly, jako je Vegetariánský festival v Phuketu a v Chonburi Buffalo Races. Centrální Thajsko, včetně Bangkoku a Phuketu, je díky teplému počasí a občasným přeháňkám jako stvořené k objevování. Severní Thajsko nabízí kulturní bohatství a přírodní krásy, které lze nejlépe prozkoumat během chladného období. Východní pobřeží je ideální pro milovníky pláží v období sucha. Doporučuje se zabalit si lehké a prodyšné oblečení spolu s nepromokavou bundou. Díky levným letenkám a optimálnímu počasí by mohl být říjen tím nejlepším časem k návštěvě Thajska. Opravdová tropická dovolená to sice nebude, ale počasí bude teplé a mnohem příznivější než u nás.

FAQ:

Jaké je počasí v Thajsku v říjnu?

V říjnu má Thajsko mírné teploty, občasné srážky a příjemné podmínky pro venkovní aktivity.

Proč je říjen považován za vhodný čas k návštěvě Thajska?

Říjen je ideální kvůli konci období dešťů, menšímu počtu turistů, lepším nabídkám, pulzujícím festivalům a příjemnému počasí. Pro cestování po Thajsku je to skvělé období.

Které oblasti Thajska se doporučuje navštívit v říjnu?

V říjnu se doporučuje k průzkumu střední Thajsko (včetně Bangkoku a Phuketu), které nabízí teplé počasí s občasnými přeháňkami. Severní Thajsko a východní pobřeží mají svá jedinečná kouzla, ale v tomto období nemusí být ideální počasí pro koupání.

Robert Faber

Robert je vášnivým cestovatelem a fanouškem nových technologií. Umí dobře vařit, ale nikdy na to nemá dostatek času což má za následek, že na většinu jídel si nakonec stěžuje. Pravidelně chodí do posilovny.

Podobné položky

Island v červnu – Je to dobrý nápad na dovolenou?

Island v červnu – Je to dobrý nápad na dovolenou?

Plánování letní dovolené je vždy vzrušující a Island je jednou z těch destinací, které rozhodně stojí za návštěvu. Ale jaké je počasí na Islandu v červnu? Jaké svátky můžete zažít a co všechno tam můžete dělat? V tomto článku se podíváme na všechno, co potřebujete...

Zajímavosti o Africe: Kontinent plný divů

Zajímavosti o Africe: Kontinent plný divů

Afrika, kontinent překypující divy, je pokladnicí, která láká cestovatele a zvídavé osoby. A tak se možná ptáte: Co je na Africe tak zajímavého? Jaká jsou zvířata z Afriky a jaká je africká kultura? Od rozlehlých savan po rušná města, jak jižní, tak severní Afrika je...

Jak říci „Miluji tě“ v různých jazycích?

Jak říci „Miluji tě“ v různých jazycích?

Zajímá vás, jak říci Miluji tě v mnoha jazycích a ne jen v tom našem rodném jazyce? Jak říci Miluji tě španělsky? Nebo jak říci Miluji tě francouzsky? Nebo možná žijete ve scénáři ala „Láska nebeská“ a zajímá vás, jak říci Miluji tě portugalsky. Některé jazykové verze...

Jaký je nejlehčí jazyk na světě? Hloubkový průzkum

Jaký je nejlehčí jazyk na světě? Hloubkový průzkum

Cesta za učením nového jazyka často začíná základní otázkou: "Jaký jazyk je nejlehčí?" Tento průzkum není jen o identifikaci některých snadných jazyků k naučení, ale o pochopení různých aspektů, které přispívají k lehkosti učení jazyka. V tomto komplexním průvodci se...

Jaký je nejméně mluvený jazyk na světě?

Jaký je nejméně mluvený jazyk na světě?

V dnešním světě, kde je komunikace klíčová, hrají jazyky zásadní roli v propojování lidí z různých kultur a prostředí. Zatímco mnozí z nás používají široce rozšířené jazyky jako je angličtina, mandarínština nebo španělština, existuje nespočet méně známých a vzácných...

Vánoce ve světě: Jak strávit globální svátky?

Vánoce ve světě: Jak strávit globální svátky?

Vánoce nejsou obyčejným svátkem, může to být také den, kdy je třeba překonat jazykové bariéry. Pro neohrožené cestovatele a ty, kteří žijí v multikulturních rodinách, je to příležitost prozkoumat vánoční tradice po celém světě. Pojďme se společně podívat, jak se slaví...