Zažijte kouzlo Egypta: Prázdniny v prosinci

Pyramidy v Gíze a sfinga v Káhiře, Egypt prosinec.
20 září 2023

Jak se blíží prosinec, znovu se objevuje věčná otázka, kde strávit svátky.

Zatímco existuje mnoho destinací, které slibují sváteční atmosféru nebo únik ze zimního chladu, Egypt se odlišuje jako jedinečná směs obojího.

Tato nádherná země přitahuje v hlavní sezóně mnoho turistů pro svou krásnou přírodu, archeologická naleziště a ty, kteří chtějí strávit dovolenou u Rudého moře.

Ale stojí za to přijet do Egypta i v zimních měsících? Zajistí to, že se vyhnete cenám v hlavní sezóně? Můžete slavit Vánoce, když jste v této zemi? Jsou prosincové teploty dostatečně příjemné?

I když se pokusíme odpovědět na všechny tyto otázky, řekněme, že ano, je skvělý nápad navštívit Egypt nejen v létě, ale také v prosinci nebo ještě později, v lednu. V Marsa Alam, typickém prázdninovém letovisku, najdete spoustu možností ubytování také v zimě.

Proč? Protože strávit dovolenou v Egyptě v prosinci nabízí jedinečný zážitek, který spojuje kulturu, dobrodružství a překvapivě příjemné počasí. A to vše vyhýbajíc se vrcholné turistické sezóně v severní Africe, takže si můžete užít menší davy lidí a lepší ceny.

I když je třeba zdůraznit, že prosinec nemusí být hlavní sezónou, pokud hledáte dovolenou na pláži.

V tomto podrobném průvodci se ponoříme do různých přesvědčivých důvodů, proč navštívit Egypt v prosinci, a proč by to mohla být ta nejlepší sezóna!

A pamatujte, že když jste v zahraničí, hlasový překladač může být dobrý nápad. Nejste si jistí, zda rozumíte tomu, co říkají lidé na místním trhu? Již žádný problém! Pořiďte si náš univerzální překladač a ujistěte se, že rozumíte komukoli na světě.

V této příručce najdete:

  • Proč je Egypt v prosinci kouzelný: Zjistěte, proč nabízí prosinec v Egyptě jedinečnou směs mírných teplot, menších davů lidí a kulturních slavností.
  • Nejlepší destinace pro prosinec: Zjistěte více o nejlepších místech, která byste měli navštívit, když se v prosinci rozhodnete cestovat do Egypta, od historických památek po plážová letoviska.
  • Festivaly a oslavy: Nenechte si ujít pulzující místní kulturu. Budeme se zabývat tím, jak Egypťané slaví svátky v prosinci, což vaší cestě dodá další vrstvu kulturního bohatství.
  • Praktické rady na cesty: Od toho, co na sebe v Egyptě v prosinci až po to, co byste si měli zabalit, máme pro vás užitečné tipy pro návštěvu Egypta v prosinci.
  • Letenky a ubytování: Praktické rady pro ty, kteří přemýšlí, kdy cestovat do Egypta a jak si zajistit nejlepší nabídky na dovolenou v Egyptě v prosinci.

Na konci tohoto blogového příspěvku budete důkladně rozumět tomu, co dělá Egypt atraktivní destinací pro vaši prosincovou dovolenou.

Číst více:  Vánoce ve světě: Jak strávit globální svátky?

Pojďme se tedy hlouběji ponořit do toho, co můžete očekávat od počasí v Egyptě v prosinci, destinací, které musíte navštívit, a mnohem více.

Počasí v Egyptě v prosinci

Exotická pláž se slunečníky a popínavými rostlinami, Sharm el-Sheikh.

Co odlišuje Egypt jako prosincovou prázdninovou destinaci? Je počasí v Egyptě příjemné, pokud se rozhodnete navštívit spíše v zimě než v létě?

Odpověď je mnohostranná, ale začíná příjemným počasím v Egyptě v prosinci. Pokud jste někdo, kdo se raději vyhýbá úmorným horkům egyptských let, prosinec je vaším měsícem.

S teplotami přes den v rozmezí 16-24° C můžete volně prozkoumávat venkovní atrakce, aniž byste se zapotili.

Pro ty, kteří mají obavy z chladu, buďte ujištěni; málokdy je příliš chladno na to, aby se člověk vydal ven. A někteří z vás se možná budou chtít díky příjemným teplotám ještě vykoupat u Rudého moře!

V průměru se denní teploty v Egyptě v prosinci pohybují kolem příjemných 20° C, což z něj činí ideální klima pro objevování.

Nejlepší destinace při návštěvě Egypta v prosinci

Výběr cesty do Egypta v prosinci otevírá širokou škálu možností pro dobrodružství a objevování. Zde jsou některá místa, která jsou obzvláště příjemná i v posledním měsíci roku.

Káhira

Panorama nad Nilem v Káhiře před západem slunce.

Rušné hlavní město Egypta nabízí eklektický mix modernosti a divů starověkého Egypta. Když se v prosinci rozhodnete pro své zájezdy do Egypta, Káhira by měla být na prvním místě vašeho seznamu.

Nejenže můžete pohodlně prozkoumat pyramidy v Gíze, Káhirskou věž a Sfingu, ale také si užít sezónní akce a slavnosti, které město oživí.

A to vše při nižších teplotách, než kdybyste tam cestovali v hlavní sezóně!

Luxor

Luxorský chrám, slavný mezník Egypta, pohled na první pylon.

Další místo, které musí navštívit každý, kdo cestuje do Egypta v prosinci, je Luxor. Často přezdívaný „největší světové muzeum pod širým nebem“, může se pochlubit řadou starověkých chrámů a hrobek staré egyptské civilizace, zejména Údolím králů a majestátním Luxorským chrámem. Mírné počasí v prosinci dodává městu na půvabu.

Sharm El Sheikh

Pohled na záliv Naama v Sharm El Sheikh, Egypt.

Pokud hledáte prosincový útěk, který zahrnuje slunce, moře a písek, pak je Sharm El Sheikh perfektní destinací. Je to jedno z nejlepších míst k návštěvě v Egyptě v prosinci pro vodní aktivity, jako je šnorchlování a potápění.

Proč cestovat do Egypta? Atrakce, které musíte vidět v prosinci

Sfinga v Gíze vedle pyramid v poušti.

Vaše dovolená v Egyptě v prosinci by měla v ideálním případě zahrnovat různé zážitky, které vám umožní vytěžit ze své cesty maximum. Zde je několik atrakcí, které byste měli vidět:

Velké pyramidy a Sfinga

Pyramidy v Gíze a Sfinga v Káhiře.

Žádná návštěva Egypta, zejména Káhiry, není úplná, aniž byste viděli Sfingu a v Gíze pyramidy. Zimní dovolená v Egyptě nabízí jedinečnou výhodu: počasí je mírné a davy řidší, takže vaše poznávání je příjemnější a intimnější.

Luxorský chrám

Socha Faraona V chrámu Karnak.

Když budete během prosincového výletu v Luxoru, musíte vidět Luxorský chrám. Je to jedna z věcí, které byste si v Egyptě v prosinci neměli nechat ujít.

Struktura vypadá obzvláště úchvatně pod večerním osvětlením a chladnější prosincová teplota činí návštěvu ještě pohodlnější.

Řeka Nil

Řeka Nil a loď při západu slunce.

Pokud jste v Egyptě během prosince, je téměř povinné plavit se po Nilu. Prosincové počasí je zde pro tento druh aktivity vhodné.

Číst více:  Tipy na levné cestování: Jak ušetřit peníze při cestování

Plavby po Nilu v prosinci nenabízejí jen odpočinek od shonu, ale také poskytují výhled, díky kterému oceníte staroegyptskou civilizaci a přírodní krásy.

Národní park Ras Mohammed

Národní park Ras Mohammed.

Pokud jste podvodní nadšenci, nemůžete si dovolit vynechat národní park Ras Mohammed, zvláště když navštívíte Egypt v zimě.

Tato mořská rezervace se nachází na jižním cípu Sinajského poloostrova a je útočištěm řady exotických mořských živočichů a korálových útesů.

Počasí je v Egyptě v prosinci ideální pro potápění a šnorchlování, takže je to perfektní čas k návštěvě tohoto přírodního zázraku.

Ras Mohammad není jen rájem pro potápěče, ale také pro milovníky přírody. Jeho jedinečné ekosystémy ukrývají vzácné druhy ptáků a pouštní lišky, které lze spatřit během safari s průvodcem. Vzhledem k příznivým povětrnostním podmínkám se zde prosinec stává vynikajícím měsícem pro podmořský i pozemní průzkum.

Chrám Abu Simbel

Chrám Abu Simbel.

Pokud vaše cesta do Egypta v prosinci zahrnuje výlet do jižní oblasti, musíte navštívit chrám Abu Simbel.

Tyto kolosální skalní chrámy, které nechal postavit faraon Ramses II., nabízejí úžasný zážitek.

Počasí je v Egyptě v prosinci příznivé pro objevování tohoto architektonického zázraku, který ožívá během časného ranního východu slunce. Abu Simbel je také zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a je nezbytným doplňkem jakéhokoli egyptského starověkého světa.

Chrám Karnak

Sochy chrámu Karnak

Při návštěvě Egypta v prosinci si nenechte ujít chrám Karnak v Luxoru. Tento rozlehlý komplex zasvěcený bohu Amun-Ra nabízí mimořádný pohled do starověké egyptské spirituality.

Mírnější počasí v Egyptě v prosinci vytváří ideální prostředí k prozkoumání jeho labyrintu kaplí, obelisků a kolosálních soch. Je to nepřehlédnutelná zastávka na každém egyptském prázdninovém itineráři a nabízí kouzelný zážitek, který umocní zejména prosincové příjemné teploty.

Festivaly a oslavy v prosinci

Život v Luxoru, Egypt: Místní obyvatelé se scházejí na náměstí před luxorským chrámem a slaví Eid al-Adha.

Jedním z nejpřesvědčivějších důvodů, proč cestovat do Egypta v prosinci, je možnost zúčastnit se různých festivalů a oslav. Pokud trávíte dovolenou v Egyptě v prosinci, máte štěstí.

Vánoce v Káhiře

Přestože je Egypt převážně muslimský, koptské Vánoce se slaví v určitých oblastech, zejména v Káhiře, kde je soustředěna komunita koptských křesťanů. Tento zážitek nabízí zcela odlišnou kulturní chuť vašeho prosince v Egyptě.

Silvestr v Egyptě

Silvestr v Egyptě je další příležitostí, která si zaslouží zmínku. Oslavy nejsou tak propracované jako v některých západních zemích, ale duch Vánoc je stejně silný, zejména v turisticky náročných regionech, jako je Káhira a Sharm El Sheikh. Takže pokud chcete strávit jedinečné a nezapomenutelné Vánoce, možná budete chtít navštívit Egypt v zimě!

Cestovní tipy na prosinec

Otevřený kufr ležící na posteli.

Návštěva Egypta v prosinci je snem, ale některé praktické úvahy mohou vaši cestu usnadnit. Pro ty, kteří přemýšlí, co si vzít v Egyptě na sebe v prosinci, je vrstvení tou nejlepší volbou.

Dny mohou být teplé, ale večer teploty často klesají. Průměrná teplota v Egyptě v prosinci je mírná, ale večery mohou být chladné.

Co si sbalit

Vědět, co si sbalit do Egypta v prosinci, vám může zpříjemnit cestu. Mezi nezbytnosti patří lehké oblečení na den a na večer několik teplejších vrstev.

Číst více:  Navigace kulturami: Co nedělat při cestování do zahraničí

Nezapomeňte si také přibalit opalovací krém, čepice a pohodlnou vycházkovou obuv.

Důležité svátky

I když je prosinec v Egyptě plný energie a slavností, je nutné si uvědomit, že vánoční a novoroční svátky mohou ovlivnit otevírací dobu některých turistických míst a obchodů.

Proto je dobré na to pamatovat, když plánujete itinerář a termín, kdy do Egypta pojedete.

Plánování cesty: Letenky a ubytování

Letadlo na obloze.

Jakmile se v prosinci rozhodnete vycestovat do Egypta, dalším krokem by mělo být zajištění letenek a ubytování. Poptávka je během prázdnin vysoká, proto je zde vhodná včasná rezervace.

Je dobré navštívit Egypt v prosinci? Rozhodně, ale to také znamená, že lety a hotely jsou v tom termínu rychle plné.

Praktické informace

Cestovní pasy na mapě světa.

Pro ty, kteří cestují do zahraničí, ujistěte se, že máte aktuální informace o vízových požadavcích pro vstup do Egypta. Podívejte se na nejnovější cestovní doporučení a zdravotní pokyny, zejména související s COVID-19, pokud jsou relevantní.

Také se ujistěte, že jazyková bariéra není problém. S přenosným překladačem Vasco rozumíte dokonce 108 jazykům po celém světě. Zařízení Vasco vás nevybaví jen překladačem řeči. Nejste si jisti, zda rozumíte menu v místní arabské abecedě? Žádný problém! Vasco vám poskytuje přístup k funkci foto překladače. Jednoduše vyfoťte text a pochopte vše kolem sebe.

To je zásadní při zvažování, kdy do Egypta cestovat.

​Závěr

Žena stojící na terase na pozadí pyramid v Gíze.

Takže je v Egyptě zima v prosinci? Vůbec ne. Je dobré navštívit Egypt v prosinci? Rozhodně ano!

Od objevování divů starověkých Egypťanů za příjemného počasí až po slavnostní oslavy, Egypt nabízí prázdninový zážitek jako žádný jiný.

Takže když zvažujete, kde strávit dovolenou v prosinci, Egypt by měl být bezpochyby na prvním místě vašeho seznamu.

Ve zkratce

Pokud přemýšlíte, kde strávit dovolenou v prosinci, nehledejte nic jiného než Egypt. Tento obsáhlý průvodce prozkoumal, proč je prosincový Egypt kouzelným zážitkem a nabízí dokonalou kombinaci mírného počasí, menšího počtu turistů a bohatých kulturních slavností. Přiblížili jsme si destinace, které musíte navštívit, jako je Káhira, Luxor a Sharm El Sheikh, s důrazem na atrakce, jako jsou pyramidy, chrám v Luxoru, národní park Ras Mohammad, Abu Simbel a chrám Karnak. Probrány byly také tipy, co si vzít na sebe, co si zabalit a jak si užít místní festivaly. Ať už jste dobrodruh, milovník historie nebo někdo, kdo si prostě jen chce odpočinout, Egypt nabízí pro každého něco, a proto je ideální destinací pro prosincovou dovolenou.

FAQ:

Jaké je počasí v Egyptě v prosinci a jak to ovlivňuje zážitek z cestování?

Počasí v Egyptě v prosinci je obecně mírné, denní teploty se pohybují v rozmezí 16-24° C. To z něj dělá ideální čas pro venkovní průzkum, protože klima není ani příliš horké, ani příliš studené. Turistická místa jsou také během tohoto měsíce méně přeplněná, což zvyšuje celkový zážitek z cestování.

Které atrakce je třeba navštívit, pokud plánujete cestovat do Egypta v prosinci?

Některé z hlavních atrakcí zahrnují pyramidy v Gíze a Sfinga v Káhiře, Luxorský chrám v Luxoru a Národní park Ras Mohammad v Sharm El Sheikh. Dalšími pozoruhodnými místy jsou chrámy Abu Simbel a Karnak. Počasí v prosinci je příznivé pro pohodlné prozkoumávání těchto míst.

Jsou zde nějaké speciální festivaly nebo akce během svátků v Egyptě v prosinci?

Ano, prosinec v Egyptě nabízí možnost zažít různé kulturní slavnosti. Zatímco Vánoce se slaví převážně v oblastech s koptskou křesťanskou komunitou jako je Káhira, Silvestr se slaví v širším měřítku, zejména v turisticky zatížených regionech. Tyto slavnosti zajistí vašemu výletu jedinečný kulturní zážitek.

Robert Faber

Robert je vášnivým cestovatelem a fanouškem nových technologií. Umí dobře vařit, ale nikdy na to nemá dostatek času což má za následek, že na většinu jídel si nakonec stěžuje. Pravidelně chodí do posilovny.

Podobné položky

Zajímavosti o Africe: Kontinent plný divů

Zajímavosti o Africe: Kontinent plný divů

Afrika, kontinent překypující divy, je pokladnicí, která láká cestovatele a zvídavé osoby. A tak se možná ptáte: Co je na Africe tak zajímavého? Jaká jsou zvířata z Afriky a jaká je africká kultura? Od rozlehlých savan po rušná města, jak jižní, tak severní Afrika je...

Jak říci „Miluji tě“ v různých jazycích?

Jak říci „Miluji tě“ v různých jazycích?

Zajímá vás, jak říci Miluji tě v mnoha jazycích a ne jen v tom našem rodném jazyce? Jak říci Miluji tě španělsky? Nebo jak říci Miluji tě francouzsky? Nebo možná žijete ve scénáři ala „Láska nebeská“ a zajímá vás, jak říci Miluji tě portugalsky. Některé jazykové verze...

Jaký je nejlehčí jazyk na světě? Hloubkový průzkum

Jaký je nejlehčí jazyk na světě? Hloubkový průzkum

Cesta za učením nového jazyka často začíná základní otázkou: "Jaký jazyk je nejlehčí?" Tento průzkum není jen o identifikaci některých snadných jazyků k naučení, ale o pochopení různých aspektů, které přispívají k lehkosti učení jazyka. V tomto komplexním průvodci se...

Jaký je nejméně mluvený jazyk na světě?

Jaký je nejméně mluvený jazyk na světě?

V dnešním světě, kde je komunikace klíčová, hrají jazyky zásadní roli v propojování lidí z různých kultur a prostředí. Zatímco mnozí z nás používají široce rozšířené jazyky jako je angličtina, mandarínština nebo španělština, existuje nespočet méně známých a vzácných...

Vánoce ve světě: Jak strávit globální svátky?

Vánoce ve světě: Jak strávit globální svátky?

Vánoce nejsou obyčejným svátkem, může to být také den, kdy je třeba překonat jazykové bariéry. Pro neohrožené cestovatele a ty, kteří žijí v multikulturních rodinách, je to příležitost prozkoumat vánoční tradice po celém světě. Pojďme se společně podívat, jak se slaví...

Proč je angličtina nejrozšířenější jazyk?

Proč je angličtina nejrozšířenější jazyk?

V dnešním propojeném a rychle se vyvíjejícím světě je koncept "společného jazyka" relevantnější než kdy jindy. Většina z nás by souhlasila, že důležitost angličtiny je v současném světě opravdu značná. Angličtina je globálním jazykem obchodu, médií a diplomacie. Takže...